< Başa Dön


Mobilya

Antre Önerileri

En kalıcı izlenimler ilk izlenimlerdir ve antreniz de bu kurala dahil. Evinizin girişini tasarlamak olumlu bir ilk izlenim bırakmak için müthiş bir fırsat. Bunu, yaratıcı hassasiyetlerinizin, kompakt bir alanda dışavurumu olarak düşünebilirsiniz. Antre önerilerimiz, size alışılmış kalıpların dışına çıkma fırsatı verecek. Bu yazıyı okumayı bitirdiğinizde, misafirlerinize tasarım ve organizasyon konusundaki hünerlerinizi göstermek için ihtiyacınız olan bütün donanıma sahip olacaksınız -akıllı saklama çözümlerinden, kolay ulaşılabilir aksesuar düzenlemesine kadar-

 


Pratik Yerleşim

Muntazam bir antre sizin hakkınızda çok şey anlatır. Neyse ki antrenizi herkesin eline geçeni bir köşeye fırlattığı bir yer olmaktan çıkaracak önerilerimiz mevcut. Tek ihtiyacınız olan, antreniz için birkaç kilit eşya ve doğru bir strateji. Simdi hazır sayılırsınız.

İlk önce alanınızın büyüklüğünü belirleyin. Daha sonra günlük hayatınızda kullandığınız ve elinizin altında olmasını istediğiniz bütün eşyalarınızın (anahtar, mont, çanta, okul aksesuarları, şemsiye, ayakkabı, köpek tasması vb.) bir listesini yapın. Daha sonra kendinize antre masası, konsol, dolap, bank hatta; dar, ince bir çalışma masası gibi temel bir eşya seçin. Bu seçimi yaparken eşyanın yükseklik ve genişliğini, üretildiği malzemeyi ve üzerine koyacağınız eşyalarınızı dikkate almanızda yarar var. Günlük kullanımınıza uzun süre dayanacak bir eşya olmalı. Biz, çok amaçlı kullanılabilen eşyaları çok seviyoruz. Portmanto olarak da kullanılabilen bir bank, eldiven ve atkılarınızı içine koyabileceğiniz çekmeceli bir bank ya da eşyalarınızı gözden uzak tutabilecek sade tasarımlı bir dolap antreniz için uygun olabilir.


Tasarlanmış Alanlar

Her şeyin düzenli kalmasını istiyorsanız; her aile bireyinin eşyaları için ayrı bir nokta belirleyin. Dekoratif sepetler ortama doğallık katmakla beraber kullanımları çok kolaydır. Tel sepetler kışlık aksesuarlar ve terlikler gibi daha büyük eşyaları içerebilirlerken, kumaş kutular bankların altına kolayca itilebilirler. Antrenize üst üste raf sistemleri  dizerek hem olası bir dağınıklığın önüne geçebilir, hem de herkes için ayrı bir bölmeye sahip olabilirsiniz. Şemsiyelik sayesinde yağmurlu bir günde eve döndüğünüzde etrafın kuru kalmasını sağlayabilir hatta ikinci bir şemsiyeliğe de çiçek koyarak güzel havalarda şemsiyeliğinizi vazo niyetine de kullanabilirsiniz. Eğer daha önce bahsettiğimiz temel eşyanızın herhangi bir ayakkabı bölmesi yoksa sonradan ekleyeceğiniz bir ayakkabı rafıyla antrenizi temiz ve düzenli tutabilirsiniz.

 


Duvarları Kullanın

Eğer küçük bir antreniz varsa, bu durum için de bolca fikrimiz var. Bütün kolaylık duvarları kullanmakta. Duvara monte edilebilen askılarımıza pardesü ve montlarınızın yanında köpek tasması ve askı gibi eşyalarınızı da asabilirsiniz. Uzun duvar rafları adeta süzülen bir konsol izlenimi verebilir ve sevdiğiniz eşyaları yerleştirmeniz için ideal zemini oluştururlar. Ofis ve mutfak aksesuarlarımıza da göz gezdirmenizde yarar var. Not klipsleri rafların üzerine yerleştirebilecek kadar küçüklerdir. Eğer evinizde birden fazla anahtar kullananlar varsa,mutfakta kullandığınız kupa askılarını anahtarlarınızı asmak için de antrenizde kullanabilirsiniz. Tahta panolarınızı ise yine önemli şeyleri unutmama ve sevdiklerinize evden çıkarken mesajlar iletmek için kullanabilirsiniz. Eğer yeriniz varsa, randevularınıza geç kalmamak adına duvar saati asmanız da iyi bir fikir olabilir.
 

Aksesuarlarla Donatın

Artık antreyi nasıl düzenleyebileceğiniz konusunda yeterince fikir sahibi olduğunuza göre, evinizin girişine kişiliğinizi yansıtacak ve sıcaklık katacak dekoratif ürünleri nasıl kullanabileceğinize bakabiliriz. Aynalar antrenizi büyük gösterip aydınlık katabilirlerken aynı zamanda son derece kullanışlı eşyalardır. Büyük boyuttaki metal sanat eserleri ve fotoğraf çerçeveleri  ile beraber küçük resimleri bir araya getirdiğinizde, dikkatlerin sepetlerinizin ve diğer dolapların üzerinden çekilmesini sağlayacaklardır. Aydınlatma yanında mumluklar da kullanarak eğlenceli aydınlatma yöntemlerine başvurabilirsiniz. Çiçekler evinizin girişine hayat ve çekicilik katarlar. Bu sebeple büyük ve küçük çiçekler için elinizin altında her zaman birkaç vazo bulunmasında fayda var. Değişik tepsi ve tabaklarla da aksesuarlarınıza güzel bir zemin oluşturabilirsiniz. (Yuvarlak ve dikdörtgen şekillerle değişik geometrik kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.)

 


Yerleşim ve dekor tavsiyelerimizle en az misafirleriniz kadar kendinizi de mutlu edecek bir antreye sahip olabilirsiniz. Tek bir kelime bile etmeden sizi çok iyi anlatacak bir ilk izlenim yaratmanız mümkün.

 

Sizin en sevdiğiniz antre tasarım fikirleriniz neler? #CrateStili hashtag’ini kullanarak bizimle paylaşın.