< Başa Dön

Dekor

Servis Arabalarını Kullanmanın Yaratıcı Yolları

İçkilerinize şık bir görünüm verir, aperatiflerinizi mutfaktan salona kolayca taşımanıza yardımcı olur. Fakat servis arabasının özellikleri bununla bitmez. Bu dört ayaklı mucize sandığınızdan daha kullanışlı. İster bahar temizliği yapın ister evinizi yeniden dekore edin, yeni taşındığınız evinizden değişiklik yapmak istediğiniz şimdiki evinize kadar her yerde size ferahlık ve kullanışlılık sunar. Aşağıdaki önerilerimizle servis arabalarının banyoda, kahvaltıda, ofiste hatta oyun odasında bile ne kadar kullanışlı olabildiklerini fark edeceksiniz.

 

Kahve Arabası

Bir kahve eksperinin malzemeleri onlara yakışır bir platform üzerinde durmalı. Bir servis arabası üzerinde kahve yaparken kullandığınız değişik aletleri, kahve değirmeninizi ve kahve çekirdeklerinizi en sevdiğiniz kupalarla beraber sergileyebilirsiniz. Arabanın alt rafını soslarınızı, krema hazneninizi, şekerliğinizi ve şık kaşıklarınızı sergilemek için kullanabilirsiniz. İşte: Artık servis arabanız bir kahve arabasına dönüştü.

Brunch İstasyonu

Geleneksel aile stillinde bir brunch’ı, yürüyen bir araba üzerinde servis ederek misafirlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Arabayı yiyeceklerle doldurmanız yeterli. En üst rafa başlangıçları ve hamur işlerini yerleştirebilirsiniz. Ana yemekleriniz (yoğurt, süt, kızartmalar ve sürahiyle beraber) alttaki rafın üzerinde kendilerine yer bulabilirler. Arabayı içeri getirin ve üzerindeki yiyecekleri önceden hazırladığınız masanın üzerine aktarın. Misafirlerinizin yemeği bittiğinde kirli tabakları arabanın üzerine alın ve yere dökme tehlikesi olmadan mutfağa taşıyın.

 

Mutfak Dolabı

Herkesin evinde sadece yemek yedikleri zaman değil günün diğer vakitlerinde de sergilemek istedikleri mutfak eşyaları vardır. Renkli desenler, tabaklar ve özel kadehler tam da bu arabaya göre eşyalar. Mevsime göre kombinasyonu değiştirebilir, dekoru misafirlerinizin ihtiyaçlarına göre düzenleyebilirsiniz.

Ofis Kırtasiye Dolabı

Servis arabaları sayesinde dağınık bir ofisi kolayca toparlayabilirsiniz (böylece masanızın üzeri de derli toplu kalır). Kalem kutuları, mektup açacakları ve önemli belgeler, ailenizin resimleriyle birlikte üst tarafta durabilirler. Alt katı ise ekstra kablolar, printer kağıtları ve öğle aralarında kullanılmak üzere için çay/kahve makinelerinizi koyabilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda arabayı kuytu bir köşeye doğru itebilirsiniz.

 

 

Güzellik Arabası

Tam da siz banyonuzdaki dolapların tamamen dolduğunu düşünürken bir servis arabası imdadınıza yetişiyor. Her gün kullandığınız eşyalar için üst rafı tercih edebilir, özel günler için makyaj malzemelerinizi, tırnak cilalarınızı ve diğer eşyalarınızı alt tarafa yerleştirebilirsiniz. Artık taşınabilir bir makyaj masanız olduğuna göre evin en güzel ışık alan yerinde makyajınızı yapabilirsiniz.

 

Kalem ve Hamurlar

Çocukların odasının kapısını sıkıca kapatmak yerine yaratıcı içgüdülerini dışarıya yansıtın ve boyama kalemleri, resim kitapları, oyunlar veya battaniye gibi eşyaları servis arabasının üzerine yerleştirin. Oyun saati geldiğinde kolayca ve gayet güvenli bir şekilde oyuncaklarını istedikleri yere taşıyabilirler.

Bitki Standı

Bu kadar servis arabası kullanım önerisi okuduktan sonra çiçeklerle ilgili olana rastlamak çok büyük bir sürpriz olmasa gerek. Çok fazla su istemeyen hava bitkisi, sukkulent, orkit gibi bitkilerle küçük bir botanik ev yaratabilirsiniz. Alt rafa ise su spreyi, sürahi ve bahçecilikle ilgili dergilerinizi koyabilirsiniz. Çiçeklerin güneşe ihtiyaca olduğunda onları ideal bir noktaya doğru kolayca taşıyabilirsiniz.

Yatak Odası Dekoru

Dolabınız haddinden fazla dolduysa fazla yatak örtülerinizi, battaniyelerinizi hatta yastıklarınızı sergilemek için servis arabası ideal bir araç. Etrafı derli toplu tutmak için köşeleri iyice katlayın, yeter. Yatıya misafirleriniz geldiğinde, ihtiyaçlarını arabanız üzerine yerleştirebilirsiniz. Giderlerken, kullanılmış çarşafları arabanın üzerine bırakmalarını istemek de yıkama işlemini kolaylaştırması açısından iyi bir fikir olabilir.